Güncel

Türkiye’nin Birlik ve Dayanışma Gücü Depremle Sınandı, Asrın Felaketi Asrın Dayanışmasına Dönüştü!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 Şubat’ta yaşanan depremlerin ardından devletin ve milletin birlikte hareket ederek felaket bölgelerindeki çalışmalara hızla başladığını belirtti.

Türkiye’nin Birlik ve Dayanışma Gücü Depremle Sınandı, Asrın Felaketi Asrın Dayanışmasına Dönüştü!

Bakan Yerlikaya, devletin tüm kurumları, personeli, araçları ve imkanlarıyla seferberlik ruhuyla hareket ettiğini vurgulayarak, felaket anından itibaren yardım faaliyetlerine yoğunlaşıldığını dile getirdi.

 

Bakanımız Sayın Yerlikaya, bu süreçte evlerindeki yorganını gönderen ninelerden, düğün için biriktirdiği parayı bağışlayan gençlere; hatta kumbarasındaki harçlığı paylaşan çocuklara kadar herkesin millet olmanın gereği olan dayanışma ve birliktelik duygusunu sergilediğini ifade etti.

 

Bu desteklerin, toplumun bir arada güçlü olduğunu gösterdiğini belirten Bakanımız Sayın Yerlikaya, milletin gösterdiği bu birlik ve dayanışmanın, asrın felaketini asrın dayanışmasına dönüştürdüğünü ifade etti.

 

Depremin yarattığı zorluklara karşı devletin ve milletin el ele vererek ortaya koyduğu bu dayanışma ruhu, Türkiye’nin gücünü ve birlikteliğini bir kez daha ortaya koydu. İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’nın vurguladığı gibi, felaket anlarında birlik ve beraberlik içinde hareket etmek, milletimizin en büyük gücü haline gelmiştir.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL