Güncel İstanbul

Ümraniye’de amatör spor kulüplerine destek

Ümraniye Belediyesi tarafından amatör futbol kulüplerine malzeme desteği verilmesi sebebiyle bir tören düzenlendi.

Ümraniye’de amatör spor kulüplerine destek

Ümraniye Belediyesi spor ve sporculara verdiği desteği sürdürüyor. Ümraniye, bu alanda yapılan çalışmalarla spor konusunda üst liglere doğru emin adımlarla ilerliyor. Ümraniye Belediyesi bu çalışmalar kapsamında ilçede yer alan 14 amatör futbol kulübüne malzeme desteğinde bulundu.

Spor malzemelerinin kulüplere dağıtımı için Ümraniye Millet Bahçesi spor tesisinde bir tören düzenlendi. Programa katılan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım; “İlçemizde bulunan amatör spor kulüplerine her yıl düzenli olarak malzeme yardımı yapılmaktadır. Bu yıl da ilçemizde bulunan 14 amatör spor kulübünün 640 sporcusuna rekor bir sayıyla toplamda 4960 parça malzeme yardımı yaptık” dedi.

“Sporun, insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunun farkındayız”

“Her yaş grubundan vatandaşımızın rahat bir şekilde spor yapabilmesi için tesisleşmenin önünü açtık“ diyerek konuşmasına başlayan Başkan Yıldırım, “Parklarımızdan tutun da salonlarımıza varıncaya kadar, spor yapmak isteyen komşularımıza en güzel imkânları sunmaya gayret gösterdik. Sporun, insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Değişen dünyanın dijital bağımlılıkları; gençlerimizi, spora teşvik etme noktasında bize sorumluluk yüklüyor. Dileğimiz o ki; gençlerimiz, sporu izlemekle kalmasın. Futbol müsabakalarını televizyon ekranından nasıl heyecanla takip ediyorlarsa, aynı heyecanla sahalarda ter döksünler istiyoruz” dedi.

Göreve geldikleri ilk günde itibaren spor yatırımlarına hız kazandırdıklarını belirten Başkan Yıldırım, “Basketbol sahalarımızın sayısını arttırdık arttırıyoruz. Bir yandan var olan spor alanlarımızı yeniliyor, öte yandan Ümraniye’mize yeni çok amaçlı sahalar kazandırıyoruz. Sporu Ümraniye’de daha yaygın hale getirmek için hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Başkan Yıldırım son olarak, “Tüm bu yatırımlarımızı sporseverlerimizin ve sizin gibi kıymetli kulüplerimizin hizmetine sunuyoruz. Amatör kulüplerimize destek sağlamak noktasında da elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösteriyoruz. Bugün, altyapıdan; Bölgesel Amatör Lig’e kadar farklı kulvarlarda mücadele eden 14 amatör futbol kulübümüze destek programımız vesilesiyle bir aradayız. Bu destek programımızın içeriğinde neler var? Her hafta antrenman ve müsabakalar için gönderdiğimiz otobüslerden; müsabakalarda bulunması zorunlu olan ambulanslara kadar birçok hizmet sağlıyoruz. Ayrıca amatör kulüplerimize yağmurluktan topuna, eşofman takımından ayakkabısına varıncaya kadar, eldiven, bere ve çorap gibi malzemelerin desteğini sağlıyoruz. İnşallah özverili çalışmalarınızın ve sağladığımız desteklerin meyvesini göğsümüzü kabartacak başarılar ile toplayacağımıza canı gönülden inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kulüplerimize önümüzdeki müsabakalarında başarılar diliyor, sizleri sevgiyle selamlıyorum” diyerek konuşmasını noktaladı. Konuşmaların ardından, tören, ekipman dağıtımının ardından sona erdi.

Kulüplere Binlerce Malzeme

Dudulluspor (Bölgesel Amatör Lig), İnkılapspor (Bölgesel Amatör Lig), Yamanspor (Süper Amatör Lig), İstanbul Mesudiyespor (Süper Amatör Lig), Karabekirspor (1. Amatör Lig), Kemerderespor (2. Amatör Lig), Ihlamurkuyu Birlikspor (Altyapı), Atakentspor (Alt Yapı), Esenevlerspor (Alt Yapı), Ümraniye İstiklalspor (Alt Yapı), Erse Madenlerspor (Alt Yapı), Ümraniyespor (Alt Yapı) ve Ümraniye Çakmak Gençlik Spor Kulübü (Alt Yapı) ve Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’ne; penye antrenman tişörtü, polo micro antrenman tişörtü, polytec micro antrenman tişörtü, antrenman eşofman takımı, fermuarlı antrenman takımı, lycra içlik penye, yağmurluk, futbol topu (5 numara), bere, çorap, kaleci eldiveni, düdük, kronometre, antrenör eşofmanı ve spor ayakkabı desteğinde bulunuldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL