Güncel İstanbul

Ümraniye’de Ebru Sanatı Akademisi

Geleneksel Sanatlar Akademesi Ön Kayıt Formu yayınlandı (2023-2024)

Ümraniye’de Ebru Sanatı Akademisi

1.Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Geleneksel Sanatlar Akademisi Kurslarında eğitim hizmetleri ücretsizdir. Başvurulan kurs için yeterli sayıda öğrenci sağlanamadığı ya da Ümraniye Belediyesinin gerekli gördüğü hallerde kurs açılmayabilir.

 

2.Kursiyer ürettiği ürünle ilgili malzeme masrafını karşılamakla yükümlüdür.

 

3.Kayıt yaptırılan kurslara devam zorunludur. Devamsızlığı olan kursiyer bir sonraki sene aynı branşa kayıt yaptıramaz. Mazeretsiz olarak ders saati süresinin 1/5’inden fazla devamsızlık yapan kursiyerin kaydı silinir. Mazeretsiz olarak devamsızlıktan kaydı silinen kursiyer, takip eden öğretim döneminde, kurslarımıza kayıt yaptıramaz.

 

4. Geleneksel Sanatlar Akademisi Kursları, eğitim dönemi sonunda kurumca belirlenen ders saatini dolduran ve başarı gösteren her kursiyere “Katılım Belgesi-Kurs Bitirme Sertifikası” verir. Ancak, devamsızlık ve disiplinsizlik nedeniyle kaydı silinen kursiyer belge alma hakkını kaybeder.

 

5.Kursiyer, eğitim gördüğü merkezin demirbaşına zarar verdiği takdirde, verdiği zararı karşılamakla yükümlüdür.

 

6.Güvenlik sebebi ile hiçbir merkezde; yetişkin eğitimi için 16 yaşından küçük çocuklar, 12-16 yaş eğitimi için 12 yaşından küçük çocukların girişine müsaade edilmeyecektir. Velisi beraberinde gelen çocuklarında velisi ile birlikte eğitim merkezlerine girişi kabul edilmeyecektir.

 

7. Geleneksel Sanatlar Akademisi Kursları, gerek eğitim dönemi içerisinde gerekse sonunda yerel, ulusal ve uluslararası sergiler düzenler. Bu etkinliklerde sergilenen öğrencilere ait eserlerin, güvenliğini temin eder. Kursiyer, ürettiği ürünleri Geleneksel Sanatlar Akademisi Kurslarının düzenleyeceği yerel, ulusal, uluslararası etkinliklerde talep edildiği takdirde sergilemekle yükümlüdür. Geleneksel Sanatlar Akademisi Kursları, söz konusu sergilerinde kursiyer ürünlerinden sergilenmeye değer gördüklerine yer vermekte serbesttir.

 

8. Geleneksel Sanatlar Akademisi Kursları, kursiyerlerinin eğitim sırasındaki görüntülerini ve ürettikleri eserlerin resim, video vb. kayıtlarını her türlü yayın organında kullanım hakkına sahiptir.

 

9. Geleneksel Sanatlar Akademisi Kursları, eğitimci, idareci ve kursiyerlerinin kültürel donanımını artırmak ve onların sosyalleşme sürecine katkıda bulunmak amacıyla seminerler düzenlemektedir. Kursiyerler, Geleneksel Sanatlar Akademisi Kursları tarafından düzenlenen genel ve kurs merkezli seminerlere katılmakla yükümlüdür.

 

10. Geleneksel Sanatlar Akademisi Kurslarında bir kursiyerin aynı dönem içerisinde kurs merkezleri farklı bile olsa, sadece bir branşta eğitim alması asıl olmakla birlikte, kontenjan müsait olduğu takdirde ikinci bir branşta eğitim alınabilir.

 

12. Geleneksel Sanatlar Akademisi Kurslarının Tatil Günleri: 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 29 Ekim, 15 Temmuz ve dini bayram günlerine rastgelen günlerdir. Geleneksel Sanatlar Akademisi Kurslarının bu tatil günlerinde kursiyeri arayıp bilgi verme zorunluluğu yoktur.

 

13.Kayıt yaptıran bütün kursiyerler yukarıda beyan edilen şartları peşinen kabul etmiş sayılır.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL