Dünya Eğitim Güncel

Üniversitede Büyü ve Sihir Okulu Gerçek Oldu!

İngiltere’deki Exeter Üniversitesi, 2024’ten itibaren sihir ve büyü dalında yüksek lisans programı başlatacağını açıkladı.

Üniversitede Büyü ve Sihir Okulu Gerçek Oldu!

İngiltere’deki Exeter Üniversitesi, Eylül 2024’ten itibaren sihir ve büyü dalında yüksek lisans programı başlatacağını duyurdu. Bu kapsamda Büyü ve Okült Bilim Yüksek Lisans Programı’nın, İngiltere’de büyü tarihi çalışmalarını geniş bir yelpazede farklı konularla birleştiren bir programı olacağı belirtildi.

İngiltere’de ilk defa hazırlanan program kapsamında öğrencilerin, esrarengiz ve doğaüstü olayların tarihi ve toplum üzerindeki etkisi hakkında bilgi edinmeleri ve araştırma yapmaları amaçlanıyor.

Programda sunulacak dersler arasında Batı Edebiyatı ve Sanatında Ejderhalar, Orta Çağ’da Kadın Tasviri ve Halüsinojen Maddeler Felsefesi yer alacak. Tarih, edebiyat, felsefe, arkeoloji, sosyoloji, psikoloji, drama ve din alanlarında uzman akademisyenlerin yer alacağı programda büyünün dünya çapında oynadığı rol incelenecek.

Üniversitenin Arap ve İslam Çalışmaları Enstitüsü bünyesinde düzenlenecek olan program bitiminde öğrencilere metin tabanlı bir tez yazmak veya uygulamalı teknikler kullanarak bir tez tamamlamak arasında seçenek sunulacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL