Güncel Yurt

Vali Osman Bilgin, “Şehirler Haritadan Silindi”

Şırnak Valisi Osman Bilgin halktan özür dileyerek yaptığı açıklamasında, “Durum açıklanan rakamlardan en az 3-4 belki 5 kat daha kötü” dedi.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesine “Koordinatör Vali” olarak atanan ve bölgede inceleme yaparken depremzedeler ile sohbet eden Şırnak Valisi Osman Bilgin, “Devletin temsilcisi olarak sizlerle beraber olmak, sizi dinlemek için geldim. Kusura bakmayın belki geç geldim ama durum gördüğünüzden bildiğinizden çok daha vahim” dedi.

Bakanlarla temasta olduğuna dikkat çeken ve hatta bazı bölgelerde komple yıkım yapılarak gerekirse yeniden bir harita oluşumuna gidilebileceğini vurgulayan Bilgin “Açıklanan rakamlardan en az 3-4 belki 5 kat daha kötü. Bazı illeri komple yıkıp yeniden iller yapacağız” dedi.Bilgin sözlerine, “Yaşanan felaketi anlayın diye anlatıyorum size. Şu anda 150 ölü çıkan apartman var. Tabii ki yüce Allah’ın takdiri ilahisi. O olmadan bir saniye bile adım atamayız ve bir saniye sonrasına da hükmedemiyoruz. Ben Trabzonlu olduğum için bizde hocalık fazladır onu da söyleyeyim. Hocam burada olduğu için çok fazla konuşmuyorum da. Şunu anlatmaya çalışıyorum biz insan olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Biz onun için buraya geldik. İnsan olma gereği. Devletin temsilcisi olarak sizlerle beraber olmak, sizi dinlemek için geldim. Kusura bakmayın belki geç geldim ama durum gördüğünüzden bildiğinizden çok daha vahim. Açıklanan rakamlardan en az 3-4 belki 5 kat daha kötü. Bazı illeri komple yıkıp yeniden iller yapacağız. Dolayısıyla gördüğünüz İstanbul veya Erzincan depremi… Hiçbirine benzeyen bir deprem değil. Şehirler haritadan silindi, yeni haritalar oluşturulacak. Devlet olarak, devletin görevlileri olarak geç gelmişsek sizden özür diliyoruz.” diyerek durumun açıklanan rakamlardan daha kötü olduğunu söyledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL