Ekonomi Güncel

Vergisiz telefon ve bilgisayar şartları belli oldu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, gençlere vergisiz akıllı telefon vaadi kapsamında hangi cihazların bulunacağını açıkladı.

Vergisiz telefon ve bilgisayar şartları belli oldu!

Mevcut hükümetin seçim vaadi olarak sunduğu gençlere ilk akıllı telefonlarında vergisiz satış kapsamı hakkında birçok söylenti dolanıyordu.

En son Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Cari açığı düşünmeliyiz” diyerek kampanyanın yerli üretim akıllı telefonları kapsamasını planladıklarını belirtmişti.

SADECE 7 MİLYON ÖĞRENCİ FAYDALANABİLECEK

Her bakan konuya teker teker değinirken en son Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Uraloğlu, “ÖTV ve KDV’siz cep telefonundan, üniversite öğrencilerinin tamamı gelirlerine bakılmaksızın, yüksek okul ve açıköğretimde okuyanlar dahil, 7 milyon öğrenci yararlanacak. Aylık 10 GB bedava internetle birlikte başlayacak. Vergisiz telefon tüm model ve markaları kapsamayacak. Türkiye’de üretilen telefonları kapsayacak ve bunlar için de bir üst sınır olacak” dedi.

Yani net olarak en fazla 7 milyon öğrenci, sadece Türkiye’de üretilmiş olan Samsung, Huawei ve General Mobile gibi markalardan yararlanabilecekler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL