Güncel Teknoloji

WhatsApp’ta yeni özellik duyuruldu

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının takip etmek istedikleri kişi ve kurumların kanallarının olacağı ve bu kanallarda yöneticilerin fotoğraf, metin, video, çıkartmalar ve anketler paylaşabileceği yeni özelliğini açıkladı.

WhatsApp’ta yeni özellik duyuruldu

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde mesajlarda düzenleme özelliği getireceğini duyurmuştu. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra ise kişilerden ve kuruluşlardan anlık olarak önemli bilgileri almayı sağlayacak WhatsApp kanallar özelliği, aile, arkadaş ve topluluklarınızla olan sohbetlerden ayrı bir bölümde yer alacağını duyurdu.

İkinci özellikte kanallar güncellemesiyle beraber kanal sahibi kişi veya kurumlar ‘tek yönlü’ olarak metin, fotoğraflar, videolar, çıkartmalar ve anketler gönderebilecek.  Böylelikle kullanıcılar takip ettikleri kanallardan son gelişmeleri anlık olarak alabilecek. Ayrıca, WhatsApp yeni duyurduğu kanal özelliğinde gizliliğe önem verdiğini belirtiyor.

Kullanıcıların takip ettikleri kanallarda telefon numarası veya profil resminin yöneticiye veya diğer takipçilere gösterilmeyeceği aktarılırken, takip edilen kanalların tamamen kullanıcı gizliliğine önem vereceği vurgulandı.

Kanallarda paylaşılan içerikler 30 gün sonra silinecek, ayrıca kanal yöneticileri ekran görüntüsü alınmasını ve mesajların iletilmesini engelleme seçeneğine sahip olacak.

Öte yandan ayrıca kanalları daha fazla ülkeye taşıma ve herkese kanal oluşturma imkanı tanıma sürecinin de önümüzdeki aylarda olacağına dikkat çekildi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL