Güncel Siyaset

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’nda!

Cumhur İttifakı’na katılma kararı aldıklarını açıklayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ittifak protokolüne imza atacaklarını bildirdi.

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’nda!

Cumhur İttifakı’nın parti temsilcileri, ittifak protokolünü teslim etmek üzere Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) götürdü. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise son istişarelerin ardından ittifak protokolüne imza atacağı öğrenildi.

İttifak protokolünü YSK’da imzalayan Cumhur İttifakı, basın açıklaması yaptı.

YSK önünde yapılan açıklamada ilk olarak MHP’li Fethi Yıldız, ” 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı adı altında katılmaya karar vermiştir. Cumhur İttifakı Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılara karşı yerli ve milli duruşun sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Yenikapı’da ortaya çıkan milli mutabakat yapılan idari reformla perçinlenerek milli şuura dönüşmüştür. Cumhur İttifakı haklının güvencesidir, doğrunun tarafıdır, demokrasinin, insan haklarının ve hukukun üstünlüğünün teminatı olmaya devam edecektir.” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram  Sakartepe ise şöyle dedi:

“14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde menfaatler için katıldık. Genel Başkanımız saat 18:00’de geniş bir açıklama yapacaktır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL