Genel Güncel

Yıllar Sonra Yeniden Popüler Oldu

Labirent yani özgün adıyla Maze Runner,Serisinin ilk filmi yıllar sonra Netflix’te dünya çapında en çok izlenen dördüncü film olurken, Serinin 2 filmi de Türkiye’de çok izlenenler arasına girdi.

Yıllar Sonra Yeniden Popüler Oldu

Labirent serisinin iki filmi Labirent: Son İsyan ve Labirent: Ölümcül Kaçış geçen hafta Netflix’te Türkiye’de en çok izlenen 10 film arasına girdi. Labirent: Ölümcül Kaçış aynı hafta dünyada da platformda en çok izlenen 10 film arasına girdi.

Serinin ilk filmi 2014 yılında Wes Ball tarafından yönetilmişti. Serinin üç filmi bulunuyor:

 

Labirent: Ölümcül Kaçış

Labirent: Alev Deneyleri

Labirent: Son İsyan

Hikaye, paslı bir asansörde kim olduğuna dair hiçbir şey hatırlamadan uyanan, ancak diğer çocuklarla birlikte karmaşık bir labirentin ortasınada kaldığını öğrenen 16 altı yaşındaki Thomas’ı konu alıyor.

Labirent ölümcül tekno-organik yaratıklarla doludur. Thomas ise kaybettiği kimliğini geri kazanmaya çalışırken labirentten çıkış yolunu bulmaya çalışır.Serinin ilk filmi beyazperdede gösterime girdikten sonra, orijinal romanın gergin ve gizemli atmosferini başarıyla yansıtan performansı, yönetmenliği ve görsel efektleriyle övgü almıştı. Görünüşe göre film yıllar sonra yeniden popüler olmuş durumda. Labirent Filminin konusu ne?

Film, James Dashner’ın 2009 tarihli The Maze Runner romanına dayanıyor.

 

Bu bilim kurgu filminde genel olarak kıyamet sonrası bir gelecekte bir grup genç, gizemli bir topluluğun içinde kapana kısılır. Burada hayatta kalmak için dev bir labirenti çözmeleri gerekmektedir.

 

‘Glade’deki çocuklar; koşucular, çiftçiler ve liderler gibi farklı rollerin atanmış olduğu organize bir toplum oluşturmuşlardır. Thomas’ın gelişiyle birlikte, labirentte değişiklikler ve olağandışı olaylar başlar.

 

Film, Thomas ve diğerlerinin labirentin sırlarını çözmeye ve kaçış yolunu bulmaya odaklanmaktadır. Labirentte, tehlikeli Griever’lar da dahil olmak üzere birçok zorlukla karşı karşıya kalırlar.

 

Hikaye ilerledikçe, hapsedilmelerinin gerçek doğası ve karanlık sırlar ortaya çıkar.

LABİRENT SERİSİ FİLMLERİ

Serinin ilk filmi Labirent: Ölümcül Kaçış 2014 yılında yayınladı. Film, 34 milyon dolarlık bütçesine karşılık dünya çapında gişede 348 milyon doların üzerinde hasılat yaptı.

 

Gişedeki büyük başarısının ardından devam filmi Labirent: Alev Deneyleri 18 Eylül 2015’te izleyici ile buluştu. Üçüncü ve son film Labirent: Son İsyan ise 26 Ocak 2018’de gösterime girdi.

 

LABİRENT 4 OLACAK MI?

Peki, yeni bir Labirent filmi gelecek mi? Büyük ihtimalle evet… Screen Rant, bu ayın başında yayınlanan haberinde Disney’in Labirent 4’ün geliştirilme aşamasında olduğunu doğruladığını duyurdu.

 

SERİNİN IMDb PUANLARI NASIL?

Labirent: Ölümcül Kaçış: 6.8

Labirent: Alev Deneyleri: 6.3

Labirent: Son İsyan: 6.3

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL