Güncel İstanbul Siyaset Sultanbeyli

YÜKSEL ÇELİK: ‘SULTANBEYLİ İÇİN ÇALIŞMA VAKTİ’ DİYEREK ADAY ADAYI OLDU

Sultanbeylilerin yakından tanıdığı ve aday adaylığı en çok merak edilen isimlerden biri olan Yüksel Çelik, AK Parti’den Sultanbeyli Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu resmi olarak yaptı.

YÜKSEL ÇELİK: ‘SULTANBEYLİ İÇİN ÇALIŞMA VAKTİ’ DİYEREK ADAY ADAYI OLDU

2024 Yerel Seçimler için partilerin ilçe teşkilatları aday adaylığı başvurularını almaya başlarken, İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde de bir hareketlilik yaşanıyor.

İlçede sürdürdüğü sosyal faaliyetler ve ihtiyaç sahipleri için düzenlediği yardım etkinlikleri ile tanınan Sultanbeyli’nin kanaat önderi; iş insanı FİYO Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Çelik de 2024 Yerel Seçimler kapsamında Sultanbeyli Belediye Başkanı Aday Adaylığı için resmi başvuruda bulundu.

Kars Ardahan Iğdır Platformu Başkanlığı görevini de yürüten Çelik; Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanlığı’nda adaylığını ilan ederek başvuru dilekçesini İlçe Başkanı Ali Tombaş’a takdim etti.

Belediye Başkan aday adayı olduğunu söyleyen Çelik, “Sultanbeyli için çalışma vakti’ sloganımızla hareket ederek mesai mefhumu gözetmeksin çalışacağız. Amacımız Sultanbeyli’mizi İstanbul’un en yaşanılabilir ilçelerinden biri yapmak. Mevla’nın takdiri ve parti yetkililerimizin olurlarıyla aday olduktan sonra şimdiye kadar tasarladığımız projelerimizi siz değerli ilçe halkımızla paylaşacağız.
Kıymetli Sultanbeylili hemşerilerimin teveccühüyle Belediye Başkanı seçilmemizle birlikte tüm projelerimizi önceliklerine göre sırasıyla hayata geçireceğiz. Dünden bu güne ilçemize yapılan çok sayıda faydalı projelerle birlikte kendi projelerimizi ekleyerek kısa zamanda çok yol katetmeyi hedefliyoruz.

“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Sultanbeyli’ye farkındalık yaratacak projelerle hizmet ederek kalkındırmak ve İstanbul’un en modern ilçeleri ile yarışır hale getirmek için gece gündüz demeden çalışacağız.

Biz Sultanbeyli’ye hizmet etmek için önce parti kurullarımızdan sonra da halkımızdan destek bekliyoruz.

Tek dileğimiz ilçemizin yaşanılabilir noktasında hak ettiği konuma gelmesi. Bu nedenle ilçemizi yarınlara ve gelecek nesillerimize yakışacak duruma getirmek için bu gün burada sizlerin huzurunda aday adaylığımı açıkladım. dedi.

Belediye Başkan aday adayı Çelik, konuşmasının ardından basın mensuplarına, katılımcılara ve beraberindeki heyete teşekkür ederken aday adaylığının ilçeye hayırlı olmasını temenni etti.

2001- 2002 yıllarında Sultanbeyli Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyelerinden olan Çelik; 2004 yerel seçimlerinde de belediye meclis üyesi seçilmişti. Çelik; görevini yürüttüğü süreçte gerçekleştirdiği çalışmalar ile adından sıkça söz ettirmişti.

YÜKSEL ÇELİK KİMDİR?

1970 Kars Sarıkamış ilçesinde doğan Yüksel Çelik ilk ve orta öğrenimini Sarıkamış’ta tamamladı. 1987 yılından itibaren Sultanbeyli’de ikamet etmeye başlayan Çelik, yükseköğrenimine ve ticari hayatına istanbulda devam etti.

Tekstil, otomotiv, mobilya ve inşaat alanında faaliyetlerine devam eden FİYO Grup’ta Yönetim Kurulu Başkanı olan Çelik; 2004-2008 yıllarında Sultanbeyli Kars Ardahan lğdır Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, 2009 yılında Kars Sarıkamış Dernek Kurucu Başkanlığı, 2002 Sultanbeyli Ak Parti ilçe teşkilatı kurucu yönetim kurulu üyesi ve ilçe başkan yardımcılığı, 2004-2009 AK Parti Sultanbeyli Belediye Meclis Üyeliği görevlerini yürüttü.

Şuan faal olarak KAI- Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Platformu Kurucu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Yüksel Çelik, evli dört çocuk babasıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL