Ekonomi Güncel

2 ilde ekmeğe zam!

Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Ali Künkcü, simit ve ekmek fiyatlarında artış yaptıklarını belirterek, “Esnafımızı ve tüketiciyi düşünerek fiyat belirledik” dedi.

2 ilde ekmeğe zam!

Fırıncı esnaflarından gelen talep üzerine harekete geçen Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) ekmek ve simit fiyatlarında artış yaptı. Birlik Başkanı Muhammet Ali Künkcü, üretici ve tüketiciyi düşünerek, ekmek ve simit fiyatlarını 7 lira olarak belirlediklerini duyurdu. Bundan dolayı  gider maliyetlerinde yaşanan artış üzerine fırıncı esnafları, Aydın Fırıncılar Odası aracılığıyla Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nden simit ve ekmek fiyatlarının yeniden ele alınmasını talep etti.

AYESOB tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 200 gram ekmek ve 100 gram simit fiyatlarının 5 liradan 7 liraya yükseltilmesine karar verildi.

UŞAK’TA DA EKMEĞE ZAM YAPILDI

Uşak’ta fırıncıların artan maliyeti gerekçe göstererek zam talebinde bulunması sonrasında komisyon yeni ekmek fiyatını belirledi. 210 gram ekmeğin 5 liradan satıldığı kentte ekmek 250 grama fiyatı da 7.5 liraya çıkarıldı.

Yeni zammın ise 17 Temmuz’dan itibaren zamlı fiyattan satılması yönünde karar verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL