Güncel İstanbul

Başkan Yener’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

UİGAD Genel Başkanı Cesim Yener, ““15 Temmuz hain darbe girişimini canı pahasına engelleyen tüm kahramanlarımızı Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde saygı ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Başkan Yener’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Cesim Yener, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Yener mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde de 15 Temmuz 2016’da milli birlik ve egemenliğimize bir saldırı gerçekleşmiş, devlet kurumları içine yuvalanan hain bir kitle tarafından sözde darbe girişimi ile demokratik yapıyı çökertilmek istenmiştir.

o gece ülkemizi işgal etmeye kalkan hainlere karşı, halk sokağa dökülerek; canı pahasına vatanına ve bayrağına sahip çıkmıştır. Bu uğurda 251 vatandaşımız şehitlik mertebesine ulaşmış, 2196 vatandaşımız ise gazi olmuştur.  Aziz milletimiz 15 Temmuz’da da gereğini yapmış, tankların ve uçakların önünde hedef olmaktan geri durmamıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle al bayrak uğruna toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize esenlikler diliyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL