Güncel İstanbul

Başkan Yener’den, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

UİGAD Genel Başkanı Cesim Yener, Basında Sansürün İlk Kez kaldırılışının yıl dönümünde bir mesaj yayımlayarak 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

Başkan Yener’den, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Cesim Yener, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yener mesajında, gecesini gündüzüne katarak basın camiasının her bir dalında emek veren basın mensuplarının bayramını kutladı.

Öte yandan Başkan Yener mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılmasını, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak her yıl kutluyoruz.

Bu vesileyle Değerli meslektaşlarımız; haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin yanında, kamu adına hareket ederek doğru, objektif, güncel, hukuka ve etik değerlere uygun haberlerle kamuoyunu aydınlatmakta, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşmasına ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadır.

Toplumun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmek adına mesai mefhumu gözetmeksizin özveri ile çalışan; kurumlar ile bireyler arasında köprü görevi üstlenen başta UİGAD ailemizle birlikte yurt genelinde faaliyette bulunan radyo, televizyon, internet haberciliği ve gazetelerimiz ile ulusal ajansların temsilcileri olmak üzere tüm meslektaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL