Güncel

CHP Konya teşkilatı Yusuf Tekin’İ istifaya Çağırdı

CHP Konya İl Sekreteri Şükriye Limancı, bakanlığının bütçe görüşmeleri sırasında laiklik karşıtı açıklamalar yapan,Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’i istifaya çağırdı.

CHP Konya teşkilatı Yusuf Tekin’İ istifaya Çağırdı

CHP Konya İl Sekreteri Şükriye Limancı, AKP’nin 21 yıllık iktidarı döneminde, 9 bakan değiştirdiği eğitim sistemini yazboz tahtasına döndürdüğünü, eğitimin siyasallaştırılarak ideolojik hedefler için araç haline getirildiğini söyledi.

 

Limancı, konuya ilişkin partisinin görüşlerini il binasında düzenlediği basın açıklamasında dile getirdi. Limancı, iktidarın eğitim konusunda başarısızlık içinde olduğu bir alan olduğunu belirterek, “Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in bütçe görüşmeleri sırasında yapmış olduğu laiklik karşıtı konuşmasına yönelik Cumhuriyet Halk Partisinin görüşlerini paylaşmak üzere gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasına hoş geldiniz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüce bir toplum olarak yaşatır veya bir milleti esaret ve sefalete terk eder” şeklinde ifade ederek önemini vurguladığı Milli Eğitim, mevcut iktidarın tam bir başarısızlık içinde olduğu bir alandır. AKP Genel Başkanı’nın “eğitim alanında başarısız olduk” sözleri ile bir itiraf olarak hafızalarımıza kazınan 21 yıllık dönemde, 9 bakan değişmiş, eğitim sistemi yazboz tahtasına dönmüş, bilerek ve isteyerek siyasallaştırılmış ve iktidarın ideolojik hedefleri için araç haline getirilmiştir. PISA vb. uluslararası araştırma sonuçları da eğitimin niteliğine yönelik başarısızlığı net bir biçimde ortaya koymaktadır. Oysa Milli Eğitim, ülkemizi geleceğe taşıyacak kuşakların iyi eğitimli ve donanımlı olmasını sağlayacak en önemli hizmet alanı ve ülke için bir beka sorunudur” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL