Genel Güncel

Edirne’de Çocuklar Geleceğimiz, Biz Bize Yeteriz Projesi Başlatıldı

Edirne’de Emniyet Müdürlüğü tarafından Çocuklar Geleceğimiz, Biz Bize Yeteriz projesi başlatıldı.

Edirne’de Çocuklar Geleceğimiz, Biz Bize Yeteriz Projesi Başlatıldı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile lisans mezunu gönüllü polisler tarafından polis çocuklarına mesai saatleri dışında destek eğitimi veriliyor. Edirne Valisi Yunus Sezer’in onayı ile uygulanan projeden yararlanan çocuklar evlerden servisle alınıyor. Matematik, fizik, biyoloji dallarında eğitim verilen proje ile çocuklara okuldan sonra tekrar etme fırsatı sunuluyor.

 

Müdür Karaburun, İl Emniyet Müdürlüğündeki eğitim sınıfını çocuklara tahsis ettiklerini belirterek Eğitimci polislerin kendi dersleriyle ilgili konu anlatımı, soru çözümü ve pekiştirmeye yönelik eğitim verdiğini söyledi.

 

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra komiser ya da polis olup emniyet teşkilatında göreve başlayan gönüllülerin talebi sonrası polis çocuklarına eğitim verilmeye başlandığını dile getiren Edirne Emniyet Müdürü Onur Karaburun, çocukların yoğun bir tempoda eğitim hayatlarını sürdürdüğünü ve bu tempo içerisinde onlara destek olmak için bir proje oluşturduklarını ifade etti.

 

“Çocuklarımızın Sınava Hazırlıkta Ciddi Bir Başarı Sağlamasını Bekliyoruz”

 

Polis çocuklarının okul başarılarını destekleme ve sınavlara hazırlanma konusunda bir faaliyet yürütüldüğünü dile getiren Müdür Karaburun, “Bu proje çocuklarımız tarafından çok ciddi bir kabul gördü. Hem sınava hazırlanan hem de ara sınıfta eğitimine devam eden çocukların okulda anlayamadığı ya da eksik kaldığı konuları burada tekrar öğretmenlerine sorma şansı oluşuyor. Bazı kaynak kitaplar ve deneme sınavlarını da temin ederek çocukların bu yayınlara da ulaşımını sağladık. Bu sayede çocuklarımızın hem sınava hazırlıkta ciddi bir başarı sağlamasını bekliyoruz hem de ara sınıf eğitimlerinde eksikleri varsa bunları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sınıfların boş olduğu saatlerde eğitimcilerin çocuklarla buluşmasını sağladıklarını söyleyen Karaburun, projeden faydalanan çocukların lojmanlarından ya da ikametlerinden alınarak eğitim verilen sınıflara getirildiğini ifade etti.

 

Karaburun, Milli Eğitim müfredatındaki konular üzerinden ders işlendiğine de değindi. Matematik, biyoloji ve fizik dersi başta olmak üzere lisans mezunu polislerin anlatabileceği dersler ile eğitimleri sürdürmeyi hedeflediklerini belirtti.

 

8 yıldır Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan ve Biyoloji mezunu Eğitimci Polis Memuru Sedat Karakoç, ‘Çocuklar Geleceğimiz, Biz Bize Yeteriz’ projesi çerçevesinde gönüllü olarak mesai saatleri dışında polis memuru çocuklarına eğitim verdiklerini dile getirdi.

 

İlköğretim, Ortaokul ve Lise Düzeyinde Karışık Eğitim Veriliyor

 

Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Eğitimci Polis Memuru Fulya Dizman, kendi branşı olan matematik dalında yardımcı olmak amacıyla projeye dahil olduğunu söyledi. Dizman, ilköğretim, ortaokul ve lise düzeyinde karışık eğitim verdiklerini aktardı.

 

“Aldığım Eğitimin Geleceğime Katkı Sağlayacağını Düşünüyorum”

 

Derslere katılan 5’inci sınıf öğrencisi Sebahattin Baykal, burada aldığı eğitimin sınavlarına çok etkisi olduğunu ve anlayamadığı konuların üzerinden geçme fırsatı bulduğunu belirtti. Baykal, projeyi çok beğendiğini ve verimli olduğunu belirterek aldığı eğitimin geleceğine güzel katkılar sağlayacağını düşündüğünü söyledi.

 

Eğitimlerde matematik dersinde eksik olduğu konuları ve unuttuğu yerleri tekrar ettiğini söyleyen lise son sınıf öğrencisi Meryem Yavaş, projeden çok memnun olduğunu vurguladı. YKS’ye hazırlandığını ve ona yönelik de çalışmalar olduğunu ifade eden Yavaş, birebir eğitim aldıkları için sorularını da rahat bir şekilde sorabildiklerini ifade etti.

 

“Anlayamadığım Konuları Tekrar Etme Fırsatım Oldu”

 

Okulda 1 haftada anlayamadığı konuları buradaki eğitimde 1 günde anladığını söyleyen Ayşenaz Yıldırım, notlarında yükseliş olduğunu ve matematikte anlayamadığı konuları tekrar etme fırsatı olduğunu belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL