Güncel

Edirneli Kadınların Ürettiği Yöresel Ürünler İnternet Üzerinden Dünya Pazarında

Edirne Valiliği, kentteki kadın kooperatifleri ve belediyeler tarafından üretilen yöresel ürünlerin satışa sunulduğu internet sitesinin açıldığını duyurdu.

Edirneli Kadınların Ürettiği Yöresel Ürünler İnternet Üzerinden Dünya Pazarında

Edirne’de kadın kooperatifleri ve belediyeler tarafından yapılıp Trakya Üniversitesi Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Merkezi (TÜTAGEM) laboratuarlarında analizleri gerçekleştirilen yöresel ürünler, Edirne Valiliği’nce oluşturulan ‘edirneyoresel.com.tr’ internet sitesinde satılmaya başlandı. Valilik, internet sitesinin açıldığını duyurup, vatandaşları kooperatiflere destek olmaya davet etti.

 

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Edirnemizin yöresel ürünlerinin yer aldığı ilk ve tek internet sitesi ‘http://edirneyoresel.com.tr’ açıldı. Edirne’mizdeki kadın kooperatifleri ve belediyeler tarafından üretilen, gıda ürün analizleri TÜTAGEM laboratuvarlarında yapılan yöresel ürünlerimiz artık tek noktada. Edirne’mizin ürünlerinin markalaşması ve yöresel ürünlerimizin tanıtılmasına katkı sağlayacak web sitemizi ziyaret etmeye ve kooperatiflerimize destek olmaya bekliyoruz. ‘http://edirneyoresel.com.tr’ ilimize hayırlı olsun” denildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL