Genel Güncel Siyaset

O görüntüler gündemi sarstı: “İmamoğlu’nun değişim A Takımı ile gizli darbe toplantısı!” notuyla paylaşıldı!

Seçim sonrası CHP’de değişim çağrıları yapan Ekrem İmamoğlu’nun CHP’deki bazı isimlerle yaptığı online toplantının görüntüleri sosyal medyada gündem oldu.

CHP’de değişim çağrıları yapan Ekrem İmamoğlu’nun CHP’deki bazı isimlerle yaptığı online toplantının görüntüleri sosyal medyaya damga vurdu.

İBB Başkanı Ekrem İmmaoğlu’nun CHP’nin önemli isimleriyle yaptığı online toplantıya ait olduğu iddia edilen bir video yayınlandı. Videoda İmamoğlu dahil tüm isimlerin, CHP’deki kurultay sürecine yönelik detaylı planlar yaptığı görülüyor. Görüntülerin ise “İmamoğlu’nun değişim A Takımı ile gizli darbe toplantısı!” notuyla paylaşılması gündemi sarstı.

İMZA VE OLAĞANÜSTÜ KONGRE TOPLANTISI KONUŞULDU

Yayınlanan videoda söz alarak konuşan CHP’nin önde gelen isimleri, görevden alınan il ve ilçe yöneticilerinin yapacakları itirazın görüşüleceği Parti Meclisi’ni toplantıya çağırmak için imza toplama ve olağanüstü kongre toplanması konularını konuşulduğu görüldü.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İHTİMALİ TARTIŞILDI

Açılış konuşmasını yapan İmamoğlu ise “Birkaç hususta ilk planlamamızı yapmıştık aslında. Hem bu Parti Meclisi süreciyle ilgili bir zemin oluşturmaya dönük bir kararlılık göstermiştik. Bunun da özellikle örgütün görevden almalar sürecine dair bir hazırlık olacaktı. Bu konuda en son Gökhan Bey bir süreç başlattı. İkincisi yine bu özellik ile alternatif bir olağanüstü kurultay süreci olabilir mi olgunlaşabilir mi buna dair bir zemin var mı? Elimizdeki veriler üzerinden bir heyet konuşulmuştu. O konuda da katkısı olacak olan burada olan ve olmayan arkadaşların da katkılarıyla birlikte bir çalışma, bir öngörü zemini oluşacaktı. Bu konuda da bir çalışma sürdürüldü diye biliyorum. Bir de malum aslında Selin Hanım işte Amerika’dan gelir gelmez içine eklenecek olan bir çalışma yapacaktı. Biz de onu yürütüyoruz aslında. Bugün de bir toplantının içinde şu anda Selin Hanım. Böyle bir aşamaları var. İstersen bu Parti Meclisi’nden başlayalım. Sonra olağanüstü kurultay zemini ya da ihtimali, alternatifi nasıl bir bakış diye devam edelim.” ifadelerini kullandı.

“KATILIMCI” İSİMLİ KİŞİ TARAFINDAN İFŞA EDİLDİ İDDİASI

İmamoğlu’nun kurultay hesaplarını içeren toplantısında yer alan bir isim ise dikkat çekti. Toplantıda yer alan “KATILIMCI” isimli kişinin kimliği bilinmiyor. İmamoğlu’nun da konuşmasında “KATILIMCI” isimli kişinin kim olduğunu sorduğu görülüyor. Başta Ekrem İmamoğlu olmak üzere CHP’de üst düzey görevler yapmış ve sınırlı kişinin dahil olduğu toplantıya davet edilmeyen bir kişinin katılması ise oldukça dikkat çekti. Toplantı kaydının “KATILIMCI” isimli kişi üzerinden paylaşıldığı öne sürüldü.

SELİN SAYEK BÖKE ABD’DE KİMLERLE GÖRÜŞÜYOR?

Toplantının açılış konuşmasında Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke’nin ABD’de çeşitli görüşmeler yaptığını ifade etti.

Ayrıca, İmamoğlu; “Bir de malum aslında Selin Hanım işte Amerika’dan gelir gelmez içine eklenecek olan bir çalışma yapacaktı. Biz de onu yürütüyoruz aslında. Bugün de bir toplantının içinde şu anda Selin Hanım.” ifadelerini kullanırken, Selin Sayek Böke’nin ABD’de gerçekleştirdiği görüşmeler ise şuanda merak konusu oldu.

“BİRDE DEVLET YÖNETECEKLER”

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Utku Reyhan’da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda; “Katılımcı” diye biri toplantıya girip, kayıt almış:) 8 kişilik hizip toplantısı yapıp içine yabancı birini almayı başarmışlar. 500 kişilik toplantıya sızılır da bu nedir arkadaş? Bu yaşa kadar hayatta kalmaları bile mucize, bir de devlet yönetecekler. “ ifadelerini kullandı.

Utku Reyhan diğer paylaşımında ise Selin Sayek Böke’nin CHP’deki değişimle ilgili ABD’de bir toplantıda olmasına tepki gösterdi. Reyhan; “Malum Ekrem İmamoğlu liderliğindeki CHP hizip videosunda en dikkat çekici olay şu. İmamoğlu, Selin Sayek Böke’nin CHP’deki değişimle ilgili ABD’de bir toplantıda olduğunu söylüyor. CHP’deki ‘değişim’ ABD’de kotarılıyor belli ki. Zaten oradaki bazı isimlerin FETÖ ilişkisi açık.”

“İMAMOĞLU’NUN DARBE TOPLANTISI”

Öte yandan videonun yayınlandığı hesaptan, şu açıklama yapıldı:

“İmamoğlu’nun değişim A Takımı ile gizli darbe toplantısı! Kimler var? Bülent Tezcan, Tekin Bingöl, Muharrem Erkek, Özgür Özel, Gökhan Günaydın, Onursal Adıgüzel, Selin Sayek Böke, Veli Ağbaba, Engin Altay, Engin Özkoç, Hakkı Süha Okay, Veysi-Hakan Uyanık, Pınar Uzun, Gökhan Zeybek, Sevgi Kılıç!

Tamamı partiye çökmüş, dönemlerdir her türlü malı götürmüş, son seçimde milletvekili listelerini yapmış kişiler. Değişim Manifestosunu Bülent Tezcan yazıyor, örgütleri Tekin Bingöl ayarlıyor, Gökhan Günaydın PM’yi organize ediyor. Murat Ongun belediye parasıyla “Yeni MYK üyelerini” sosyal medyada linç ettiriyor. Tanju, genel merkeze Atatürk’ün koltuğunu atıyor. Ayağa kalk CHP örgütü! İhaneti gör!!! Partine sahip çık!”

İMAMOĞLU’NDAN AÇIKLAMA GECİKMEDİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisi ile CHP’li bazı kurmayların çevrimiçi yaptıkları toplantı kaydının sızdırılması hakkında, “Partinin mevzuları partililerle konuşulur” diyen İmamoğlu, “Partinin yöneticileriyle, Parti Meclisi üyeleriyle konuşulur, eski-yeni milletvekilleriyle konuşulur, ilçe başkanlarıyla konuşulur, il başkanlarıyla konuşulur. Bundan daha doğal bir şey yoktur” dedi.

Toplantıların devam edeceğini ve gizli bir tarafı olmadığını belirten İmamoğlu, videonun sızdırılmasını araştıracaklarını söyledi.

TOPLANTILAR SÜRECEK MESAJI VERDİ

İmamoğlu, şöyle devam etti: “Bu ve benzeri belki 200’e yakın toplantımız olmuştur diyebilirim seçimden bu yana. Bunlar devam edecektir, gizli bir tarafı yok. Yarın da toplantımız var, hatta bugün de buna benzer bir toplantımız var. Hiçbir gizli tarafı yok.”

“Konuşulan konular partinin mevzularıdır” diyen İmamoğlu, “Bunlarla ilgili hiçbir kelimesini sizin önünüzde konuşmayacağım. O masada da konuşmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

“VİDEONUN SIZDIRILMASINI ARAŞTIRACAĞIZ” 

Videonun sızdırılması sorulan İmamoğlu, “Onu araştıracağız. Ne olmuş, nasıl olmuş, bunu seven kimler var? Parti içinden mi, parti dışından mı bakacağız. Biz partimizle ilgili mevzuları partimizin yetkilileri ile konuşuyoruz, konuşmaya devam edeceğiz. Oradan sağlıklı kararlar çıkması için de yapılan her işlemi takip edeceğiz” yanıtını verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL